KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12898291

nr 1289 8291

Tycho Ödberg

(1865-1943), Sverige

Oljemålning, Möja. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 37x51 cm, oramad

Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.

måndag 18 november 2019
kl 20:32:50

Tycho Ödberg

Läs mer om Tycho Ödberg